Apply now
+0420 728 921 524
5. května 620, 432 01 Kadaň

Otevřená dílna „Zkroť lví hřívu“

Cílem výtvarné dílny s názvem Zkroť lví hřívu bylo vytvořit nástěnnou dekoraci, která by mohla zdobit např. dětský pokojíček. Jak děti při tvoření lví hlavy postupovaly?

Nejprve bylo zapotřebí si nakreslit a vystřihnout z kartónu kruh. Děti si mohly kruh obkreslit podle připravených šablon nebo si jej nakreslit dle své libosti. K výběru měly hned několik velikostí šablon. Poté pomocí manikúrních nůžek a za bedlivého přihlížení či pomoci dospělé osoby udělaly po celém obvodu kruhu malé dírky. Poté děti nakreslily do vnitřní části kruhu oči, čumák, fousky, pusu aj. Základ byl takto hotový. V tento moment si z nepřeberného množství kusů látek vybraly takové, které se jim líbily. Ty si nastříhaly na jednotlivé pruhy. Pruh po pruhu prostrkávaly látky do připravených dírek a pomocí dvou uzlů upevňovaly kolem do kola. Celý obvod tvořil divokou a barevnou lví hřívu. Hotového lva mohly ještě doladit zastřižením delších proužků látek nebo zvýrazněním kresby obličeje. I nyní děti zapojily během práce své kreativní myšlení.

Pomůcky: Kartóny, kusy látek, manikúrní nůžky, nůžky, odlamovací nůž (řezák), tužky, kresebné pomůcky – fixy a centropeny.

Tato dílna odkazovala k recyklaci a kombinaci materiálů a k následnému vytvoření nového výtvarného artefaktu. Děti si během jednotlivých činností / úkonů procvičily jemnou motoriku – provlékání pruhů látky, vytváření uzlíků, děrování kartónu, stříhání.

Comments are closed.
Follow edSuite
Kde nás najdete