Apply now
+0420 728 921 524
5. května 620, 432 01 Kadaň

Cílem výtvarné dílny s názvem Grimasy bylo vytvořit 3D výtvarný pohyblivý artefakt. K jeho vyrobení bylo zapotřebí dvou papírových kelímků. Na první kelímek děti nakreslily hlavu. Nejprve si mohly svou kresbu načrtnout obyčejnou tužkou a teprve poté linie zvýraznit centropenem a jednotlivé části (vlasy aj.) vybarvit fixy. U tohoto kelímku děti vystřihly, popřípadě vyřízly, obličejovou část. Nejmenším dětem pomohl někdo z řad dospělých. V tento moment se do prvního pokresleného a hotového kelímku zasunul kelímek druhý a v místě obličeje děti nakreslily oči, nos, ústa atd. Jakmile bylo hotovo, kelímek se pootočil a dodělala se další grimasa (např. zavřené oči, zamračené obočí, vyplázlý jazyk, vyceněné zuby, nakrčený nos aj.) a tak stále dokola, dokud to místo volné plochy dovolilo. Na kelímek se tak vešly cca tři až čtyři úšklebky. Finální výrobek byl rotující předmět, kde se pouhým otočením měnil celý výraz nakresleného obličeje. Děti během práce zapojily své kreativní myšlení. Soustředily se na rozvržení dílčích částí ve formátu.

Pomůcky: Jednobarevné (nejlépe bílé či přírodní) papírové kelímky, manikúrní nůžky nebo paspartovací / odlamovací nůž (řezák), nůžky, kresebné pomůcky – fixy a centropeny, tužky, gumy, ořezávátka, špejle, lepicí páska, kartóny.

Pro nedočkavé

Kdo měl hotovo a měl chuť stále tvořit. Byla připravena doplňková aktivita. K té bylo zapotřebí špejlí, kartónu, kresebného materiálu, nůžek a lepicích pásek. Děti si nakreslily libovolné naddimenzované obličejové části, ty poté vystřihly a nalepily na připravenou špejli. Pusu s vyceněnými zuby, duhový knír nebo ústa s vyplazeným jazykem si přikládaly k vlastnímu obličeji. Děti si tak vytvořily vlastnoruční komponenty k možnému fotokoutku.

Comments are closed.
Follow edSuite
Kde nás najdete