Apply now
+0420 728 921 524
5. května 620, 432 01 Kadaň

Cílem této tvořivé dílny s názvem Hrátky na špagátku bylo vytvoření závěsné pohyblivé dekorace.

Pomůcky: Klacky/větve, bavlnky, režný provázek, filc, kartón, nůžky, manikúrní nůžky, jehly, korálky, tavné pistole, silikonové náplně do tavných pistolí, kresebné pomůcky – tužky, fixy, prodlužovací kabel.

Děti měly na výběr hned z několika možných variant, jak k samotné aktivitě přistoupit. Jednak si mohly vybrat materiál, se kterým budou pracovat. Na výběr měly z tvrdého kartónu nebo barevných silných filců. Dále si mohly zvolit, zda v práci využijí větev, na kterou jednotlivé komponenty zavěsí či vymyslí jiný systém, na který by samotné dílky navlékaly.

Nebylo jim zadáno ani téma, na které mají daný artefakt vytvářet. Dílna byla volná ve všech směrech. Pouze jim byly představeny dvě varianty pro inspiraci, jak by finální výtvor mohl vypadat. Většina dětí zvolila následující postup. Nejprve si vybraly vhodný klacek/větev. Jakmile si rozmyslely námět, mohly si předkreslit jednotlivé dílky na filc a následně je vystřihnout. Ty navlékly pomocí jehly na bavlnku a v různých rozestupech a výškách je zavěšovaly na větev. Celý výjev tak získával na prostorovosti. Fragmenty se rozpohybovaly pouhým letmým závanem či lehkým fouknutím.

Za pomoci dospěláka zvládly tvořivou dílnu i děti ve věku čtyř let.

Comments are closed.
Follow edSuite
Kde nás najdete