Apply now
+0420 728 921 524
5. května 620, 432 01 Kadaň

Cílem a hlavní myšlenkou této výtvarné dílny byla recyklace – recyklace/znovu uplatnění materiálů, které byly využívány v předešlých dílnách (odstřižky, útržky, korálky, aj.) a nepotřebných plechovek, kterým se tak navrátil život.

Děti si protentokrát vyrobily vlastního „plecháčka“. Ten mohl fungovat jako originální květináč na rostlinu nebo stojánek na psací či jiné kancelářské potřeby. K tvoření měly na výběr z nepřeberného množství plstí/filců, korálků, třpytek, kamínků, provázků, akrylových barev, aj.

Pomůcky: Plechovky, plsť/filc, tavná pistole, silikonové náplně do tavné pistole, nůžky, manikúrní nůžky, řezák, korálky, kamínky, třpytky, tužky, fixy, akrylové barvy, štětce, kelímky, papíry nebo kartón, pravítko, kladívko, prodlužovací kabel.

Dílna byla vhodná pro děti již od 4 let. Pro nejmenší byly připraveny plechovky ztlučené po celém obvodu z důvodu ostrých hran. Starší děti mohly volit mezi připravenou a neotlučenou variantou a samy si ji upravit pomocí kladiva. Způsobů, jak plechovku ozdobit bylo mnoho – děti mohly využít typické stříbrné barvy a přiznat tak konzervu samotnou, mohly ji nabarvit akrylovými barvami a vytvořit si libovolný podklad, potáhnout ji filcem či obmotat provázky a dále doladit a dolepit doplňky či vystřihanými komponenty pomocí tavné pistole. Děti měly různé nápady. Vznikaly hlavy, kterým rostliny dotvářely vlasy, zvířátka, abstraktní a rostlinné motivy nebo vyskládané mozaiky. Každý svou práci pojal ojediněle a po svém.

Comments are closed.
Follow edSuite
Kde nás najdete