Apply now
+0420 728 921 524
5. května 620, 432 01 Kadaň

Otevřené dílny v podobě astronomických pozorování a přednášek probíhají i o prázdninách. Cílovou skupinu často netvoří jen děti a dospělí z Kadaně, ale často jsou to také turisté z okolních i vzdálených míst Česka.

Pozorování je vždy závislé na počasí. zatímco přednášku a následný workshop můžeme dělat i při zatažené obloze, tak Slunce nebo i jiné objekty noční oblohy přes marky prostě neuvidíte. Na druhou stranu jsme o těchto prázdninách měli štěstí, protože těch „zmařených“ pozorování bylo minimum a naopak jsme měli „štěstí“ na bohaté aktivity Slunce, včetně mimořádně velkých skvrn nebo protuberancí.

„Děkujeme za návštěvu, byli jste naprosto úžasní. Nevěřila jsem, že v Kadani najdeme tak mimořádné místo a hlavně milé lidi, kteří nám vše vysvětlí.“

Navštívily nás zatím během léta desítky až stovky dětí a lidí a počítali jsme jen ty, kteří se aktivně účastnili pozorování. Těch, kteří přišli pouze na rozhlednu nebo si popovídat a zrovna nebylo počasí na pozorování bylo mnohem více. O prázdninách jsme také posekali okolí observatoře, aby lidé měli posezení příjemnější.

 

Previous

Comments are closed.
Follow edSuite
Kde nás najdete