Apply now
+0420 728 921 524
5. května 620, 432 01 Kadaň

Cílem této tvořivé dílny pro děti bylo vytvoření 3D postavičky hrdiny, který dokáže otáčet hlavou a ohýbat své tělo a končetiny.

Děti si nejprve vytvořily „kostru“ figurky za pomocí tří chlupatých drátků. Na tu poté navlékaly nastřihaná papírová brčka cca o délce 2 cm a plastové korálky. Korálky zde nahrazovaly trup těla a klouby končetin. Aby se jednotlivé segmenty na konci nevyvlékaly, děti ze přečnívajících drátků vytvořily postavičkám dlaně a nohy, smyčkou a následným provléknutím zpět do brčka.

Pomůcky: Dřevěné nelakované korálky 25 mm, plastové (plavkové) korálky, chlupaté drátky, papírová brčka/slámky, nůžky, tavné pistole, silikonové náplně do tavných pistolí, plsť, zbytky vln, kresebné pomůcky – tužky, fixy, nalepovací očka, nůžky, prodlužovací kabel.

Tímto způsobem se jednotlivé údy zafixovaly. Dřevěný korálek coby hlavu děti dokreslily fixy a polepily vybranými očky. Děti mohly také postavičce vytvořit vlasy ze zbytků vln, které měly k dispozici. Hotovou hlavu navlékly a přilepily pomocí tavné pistole ke zbytku připraveného těla. Přesahující drátky odstřihly nůžkami.

Na úplný závěr mohly děti svému hrdinovi opatřit plášť z barevné plsti. Za drobné pomoci dospěláka byla dílna vhodná pro děti již od 4 let. Chlupatý drátek se zde jevil jako výborný materiál k práci. Navlékání komponentů zvládali i nejmladší účastníci.

Comments are closed.
Follow edSuite
Kde nás najdete