Apply now
+0420 728 921 524
5. května 620, 432 01 Kadaň

Cílem výtvarné dílny s názvem Taškobraní bylo vymyšlení a následné realizování vlastního originálního návrhu na plátěnou tašku či vak. Téma nebylo přímo dané. Děti nebyly ničím limitované. Každý si mohl vytvořit/odekorovat vybraný kousek dle svého vkusu a fantazie.

Na výběr bylo ze dvou druhů připravených textilií – plátěné tašky nebo vaku. K tvoření měly děti k dispozici hlavně fixy určené přímo na textil. Kdo měl zájem, mohl využít ke zdobení také korálky, barevné bavlnky a nitě. Jak se při práci postupovalo? Nejprve bylo zapotřebí si tašku nebo vak vypodložit kartónem, aby se kresba neotiskla či nepropila na druhou stranu. Někdy bylo zapotřebí kartón lehce zastřihnout nůžkami tak, aby velikost odpovídala tvaru doplňku. Poté se mohl návrh slabě předkreslit obyčejnou tužkou a následně obtáhnout a dobarvit fixy. Na konci se finální kresba nechala malou chvíli zaschnout. Účastníci dílničky dostali během tvoření instrukce, že je zapotřebí doma obrázek zafixovat cca tříminutovým přežehlením. Díky tomu se může taška nebo vak prát a dekor zůstane stále na svém místě.

Pomůcky: Plátěné tašky a vaky, kartóny, fixy na textil, nitě, bavlnky, korálky, nůžky, jehly, tužky.

Na této výtvarné dílně bylo skvělé, že nebyla omezena věkem, tvořit mohli i ti úplně nejmenší. A opravdu vznikaly skvělé návrhy. Teď už je jen na dětech, kam svůj nový batůžek či tašku vynesou a jak ji využijí – na výlet, na nákup, na koupaliště nebo v září do školy a školky na bačkůrky?

Comments are closed.
Follow edSuite
Kde nás najdete